Zamek

Zamek, niegdyś wspaniała budowla... po rzuceniu złego uroku popadł w ruinę. Tylko mały fragment z wieżą nadawał się do zamieszkania. W nim właśnie mieszkała Marbella, księżna uważana za czarownicę.

Zaczarowany zamek
Zamek po rytuale oczyszczania

Zamek, po rytuale oczyszczenia na Wzgórzu Czarownic.


Mieszkańcy zamku

Marbella

Gutek – mały chłopiec, Ślizgutek. Gutek jest zaczarowanym stworzeniem, ma sześć łapek, nie posiada odstających uszu ani włosów, jego skóra jest błękitnawa i pokrywa się śluzem kiedy chłopiec się boi, oczy ma w kształcie łez. Marbella porwała go z rodzinnego domu aby pracował w zamku w celu utrzymania czystości i porządku. Z czasem zyskuje coraz większe zaufanie Marbelli, aby w końcu stać się zamkowym zarządcą. Lepiej daje sobie radę z utrzymaniem porządku na zamku, niż wcześniejszy zastęp służących.

Marbella – rzekomo zła czarownica, piękna pani zamku. Córka króla i siostra bliźniacza Mirandy. Posiada niezwykle zdolności do sporządzania różnych magicznych mikstur. Dostrzega nadprzyrodzone istoty, dla innych niewidocze. Potrafi z nimi nawiązać kontakt i nawet rozmawiać. Zna się na ziołolecznictwie, ale również na innego rodzaju czarach, spogląda w przyszłość lub przeszłość. Stara się zarządzać zamkiem lub raczej tym, co z niego pozostało. Pilnuje, aby jej podwładni zajmowali się utrzymaniem porządku w okolicach zamku i wytwarzali duże ilości mgły, nikt nie wie do czego potrzebnej. Właścicielka smoka Serafina.

Gutek
Smok Serafin

Serafin – smok Marbelli. Jest to gatunek smoka blotnego, który nie posiada wielu łusek, za to ma gęste ognioodporne futro. Potrafi latać pomimo braku skrzydeł. Największy pupil Marbelli i przyjaciel Gutka. Magiczne stworzenie posiadające nadprzyrodzone właściwości. Nieco uparty. Pomaga Gutkowi w rozpalaniu ognia w kominkach. Uwielbia pieczone, parzące, wyjęte prosto z duchówki marchewki. Przywiązany do swoich opiekunów, nie zawaha się poświęcić własnego życia aby bronić najbliższych.


Gulce   zaczarowane rodzeństwo, dwaj bracia i siostra. Przez rzucone zaklęcie nieco mało rozgarnięci, czasem otępiali.

Gigula

Śmigulec jeden z braci Gulców, pracuje przy kotle. Czasami przejawia talent malarski, potrafi dobierać kolory farb jeżeli okoliczności temu sprzyjają. (ten z prawej)

 

Migulec  drugi z braci Gulców, pracuje przy kotle. Potrafi robić różne przedmioty z drewna, meble ramki, ale nieczęsto się to zdarza.

Gigula  dziewczyna pracująca przy kotle do wytwarzania mgły, znajdującego się w obrębie zamku. Potrafi szyć i gotować, zajmuje się chatką i dwójką braci. Znakiem rozpoznawczym jest misternie ułożona z włosów fryzura. Z długich włosów zaplata na główce "gulki", przyozdabia je kolorowymi wstążkami. Zawsze chce wyglądać nienagannie jak jej pani z zamku. Najmilsza osoba zamieszkująca okolice zamku. Przyjaciółka Gutka. Uwielbia Serafina, chociaż trochę się go boi.

Gulce Migulec i Śmigulec

Zwierzorośliny rosnące w okolicach zamku

Zwierzoroślina Mimoza wstydliwa

MIMOZA WSTYDLIWA - zwierzoroślina – zaczarowana wielka roślina rośnie w okolicach zamku. Chociaż ma właściwości rośliny to jest bardzo drapieżna i żarłoczna. Czasami zachowuje się jak groźne zwierzę. Dawniej żywiła się drobnymi owadami jak muchołapka, obecnie potrafi zjeść coś dużo większego. Podobno widziano, jak pożarła małego ptaka.

Oprócz Mimozy wstydliwej Wzgórze Czarownic jak i okolice zamku porastają inne zaczarowane groźne zwierzorośliny. Można znaleźć Kolczurkę okrutną z czterema ślepiami i kolczastą głową. Po ziemi wije się jadowity Powój dusiciel. Tojad mordownik przy nim to jest niegroźna roślinka. Po zmroku ze wszystkich stron spoglądają na ewentualnego spacerowicza kocie ślepia roślin, do których lepiej nie podchodzić, nie mówiąc o zaczepianiu, lub próbie zerwania.


Chwaszczor Przylaszczor

w naturze

Wyhodowana przeze mnie przyzamkowa roślina taki oto Chwaszcor. Skąd nazwa? Duży chwast czyli Chwaszczor, rosnacy przy lesie to Przylaszczor :-)

Chwaszczor Przylaszczor

Stokrotki

 

Prosto z Doliny Stokrotek, na pewno poznajecie Tulę :-)